حمل و نقل هوایی یا به انگلیسی Air Freight به دو گروه فریت و حمل هوایی بار به وسیله کارگو (Cargo) و حمل بار هوایی مسافری یا فریت مسافری بار تقسیم می‌شود.

افرادی که قصد مهاجرت و یا سفر به کشورهای دیگر را دارند می‌توانند بار و لوازم منزل خود را با استفاده از فریت هوایی بار به کشورهای مقصد ارسال کنند.

بزرگ‌ترین مزیت فریت هوایی بار بر حمل و نقل ریلی، زمینی و دریایی مدت زمان رسیدن بار به مقصد می‌باشد و در شرایط نرمال با توجه به مسافت پروازی، بار بین دو روز تا یک هفته به مقصد می‌رسد.

شرکت آسمان کارگو ایرانیان به عنوان اولین و تنها نماینده رسمی شرکت های هواپیمایی Air France و KLM در ایران با سال ها تجربه در عرصه فریت بار هوایی مفتخر است در طی سالیان متمادی همکاری های گسترده و موفقی در سطح کشور و در عرصه بین المللی با شرکت ها، کارخانه ها، موسسات فرهنگی و هنری، موزه ها و… در زمینه فریت بار داشته باشد و هم اکنون نیز از مبداء فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) اقدام به فریت هوایی بار می نماید.

حمل و نقل هوایی بار به وسیله کارگو

حمل هوایی کارگو (Cargo) مختص بارهای تجاری می‌باشد و توسط هواپیماهای باری و در بعضی موارد هم توسط هواپیماهای مسافربری انجام می‌شود.

حمل و نقل هوایی بار به وسیله مسافر

حمل هوایی بار به صورت مسافری ماهیت تجاری ندارد و برای حمل اساس منزل و لوازم شخصی مسافر می‌باشد که اصطلاحا به آن فریت بار گفته می‌شود.